Paintball FAQ

1. Co to jest ten Paintball?

Paintball jest sportem ekstremalnym, który narodził się w USA w latach 70-tych XX wieku. Każdy z graczy wyposażony jest w maskę i mundur, które oprócz maskowania zapewniają niezbędną ochronę oraz specjalny karabinek – marker. Zasilany najczęściej z butli na CO2 strzela z prędkością poniżej 100m/s żelatynowymi kulkami napełnionymi farbą. W zależności od scenariusza gra polega na wykonaniu określonego zadania (zdobycie flagi, obrona obiektu itd.) lub na eliminacji innych graczy (DM, TDM).

2. Jaki jest minimalny wiek uczestnika rozgrywki?

Z naszych doświadczeń wynika, iż minimalny wiek uczestnika rozgrywki powinien wynosić niemniej niż 14 lat. Jeżeli uczestnik nie ukończył 18 roku życia wymagamy także zgody prawnego opiekuna (rodziców) na udział takiej osoby w imprezie. Nie istnieje żadna górna granica wieku.

3. Czy paintball nadaje się na imprezy firmowe?

Z chwilą rozpoczęcia gry przestaje mieć znaczenie płeć, wykształcenie czy pozycja społeczna. Wszyscy gracze są równi. O sukcesie czy porażce decydują spryt, determinacja i taktyka. Paintball jest świetną okazją do sprawdzenia swoich indywidualnych możliwości jak i współdziałania/ przewodzenia grupie. Dlatego jest to jedna z najczęściej stosowanych atrakcji na imprezach firmowych typu Team – Building.

4. Czy jest to bezpieczne?

Po odpowiednim przeszkoleniu przez naszych instruktorów wszyscy uczestnicy znają podstawowe zasady bezpieczeństwa, co zmniejsza ryzyko doznania jakichkolwiek obrażeń. Ponadto nasi instruktorzy cały czas czuwają nad bezpieczeństwem graczy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, oprócz munduru ochronnego i maski uczestnicy naszych imprez otrzymują także specjalne rękawice taktyczne oraz neoprenowy ochraniacz na szyję. Należy uznać, iż paintball w naszym wydaniu jest najbezpieczniejszym sportem ekstremalnym.

5. Czy trafienie kulką boli?
Bezpośrednie trafienie kulką jest odczuwalne, ale przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa nie jest bolesne. Uczestnicy naszych imprez otrzymują mundury wojskowe, które doskonale amortyzują trafienia.

 

6. Jaka jest minimalna i maksymalna liczebność uczestników rozgrywki?
Minimalna liczba uczestników, niezbędna aby impreza mogła się odbyć to 8 osób. Maksymalna ilość uczestników grających jednorazowo wynosi 32 osoby.
W przypadku gdy liczba uczestników jest większa – uczestnicy dzieleni są na grupy. W ten sposób możliwa jest organizacja imprezy dla grupy ponad 100 osób.